I velká “narozeninová” party nás čeká v rámci letošního ročníku festivalu Zlín žije. Krásné 30. výročí oslaví legendární zlínská kapela F-DUR Jazzband, a to 30. 6. v 16.00 u zámku. Srdečně zváni jste i vy!

Co speciálního kapela chystá prozradil kapelník a saxofonista Jan Slavík.

30 let na scéně… Máte náš velký respekt. Jaké to bylo období? Jak byste ho popsal?
Kapelu F-DUR Jazzband založil Viktor Kozánek st. v říjnu 1994 a krátce po té ji převzal Viktor Kozánek ml.
Po dobu jejího trvání se v kapele vystřídalo mnoho skvělých muzikantů. Ze zakládajícího repertoáru, který stavěl na jazzových standardech, kapela směřovala k dalším stylům, a proto dnes hraje jak jazzrockové skladby, tak písně rockové, funky, popové, latinu…

Kapela hrála také na mnoha významných koncertech po celé ČR, ale i v zahraničí. Spolupracovala s filharmoniemi, s celebritami popové hudby, vystupovala na festivalech s mezinárodní účastí, na vinobraních v Mikulově, ve Znojmě, v TV na soutěži ČeskoSlovensko má talent, v rozhlase, natočila dvě CD, hrála 3x v Lucerně, 2x v Hiltonu… Pravidelně spolupracujeme s Dashou, Bárou Basikovou, Leonou Machálkovou, Martinem Chodúrem, Petrem Bendem, ale hráli jsme i v halách s Lucií Bílou.

Vystoupení kapely na soutěži ČeskoSlovensko má talent.

Zůstal v kapele někdo z původního složení?
Pouze bubeník Marek Šlapanský.

Co plánujete do další éry? Jaké má F-DUR sny?
Na podzim se chceme pochlubit s novým projektem Michaela Jacksona.

Chystáte na oslavu pro návštěvníky něco speciálního? Na co se mohou těšit?
Na koncert v rámci festivalu Zlín žije samozřejmě chystáme horké novinky a doufám, že se budou líbit. Rádi bychom zahráli několik skladeb z nového projektu Michaela Jacksona. Mimo tyto pecky popového krále máme i další nové skladby, takže  budeme mít posluchače určitě čím příjemně překvapit.

Zlín ožije 28. – 30. června!