Sobota 29. 6.

DALŠÍ ZÁŽITKY

RITMO FACTORY – Moderní bubenická show

Ritmo Factory je moderní bubenická show, která hraje rytmy celého světa ve svém originálním podání. Nejvíce je inspirována Brazílií, Jižní Amerikou a sambou. Ritmo Factory je stylové vystoupení profesionálních bubeníků plné energie a temperamentu.

V 16.20, 17.05 a 17.50 vtrhnout do zlínských festivalových ulic. V 17.05 navíc oživí náměstí Míru za doprovodu krásných tanečnic Orianadance Zlín.

Městská policie Zlín – ukázka kynologického výcviku

Strážníci Městské policie Zlín si připravili komentované ukázky kynologického výcviku v 10.45 v parku Komenského.

Diváci uvidí, jak služební pes odrazí opakovaný útok agresivního pachatele. Součástí ukázek bude také vyhledání ukrytého pachatele, dále jeho zadržení při pokusu o útěk a zadržení ozbrojeného pachatele, který napadne psovoda.

Zlínská šermířská společnost

12.45 – 13.15 – výcvik žoldnéřského vojska tzv. landsknechtů (1. čtvrtina 16. století) s dlouhými tyčovými zbraněmi podle tradice vojenských uskupení z oblasti tehdejší Svaté říše římské (dnešní Německo)
13.15 – 15.00 – průvod šermířů parkem
15.00 – 15.30 – ukázky scénického šermu s replikami skutečných zbraní z 15. a 16. století jako je dlouhý meč, tesák a pukléř nebo italská spada.

Po vystoupení budou mít zájemci (děti i dospělí) možnost zkusit si na vlastní kůži výcvik ve formaci a zblízka si prohlédnout zbraně, které utvářely pozdně středověké a raně novověké dějiny střední Evropy.

Fčil out zóna

Ve spolupráci s brněnským studiem multimediálních architektů Visuálové v parku Komenského vznikla opět čtrnáct metrů široká il out zóna s lehátky. Její atraktivitu umocní večerní nasvícení a podkresová hudba.

Pouliční galerie

Práce uměleckého kováře, graffiti, karikatura, komiks, malba… Přijďte si prohlédnout originální pouliční galerii, která vznikla v květnu během akce Ulice živě a během festivalu Zlín žije bude k vidění ve zlínských ulicích!

Pouliční galerii najdete během festivalu u Tržitě Pod Kaštany.

Zámecký videomapping

Hlavní zámeckou scénu i letos pokryje videomapping, který vznikne ve spolupráci se fotografem Josefem Řezníčkem, který tvoří pod přezdívkou Jfs Abb.

Zámek Zlín, po setmění (od 21.30 hodin)

Festivalová fotostěna

U festivalové fotostěny si s fenomenálním běžcem můžete pořídit obrázek do fotoalba na památku. Fotostěna vznikla pod rukama zlínského spreyartisty Michala Filáka alias ProroKa na pouličním uměleckém happeningu Ulice živě.  Na trase mezi zámkem a Parkem Komenského ji určitě během festivalu nemůžete přehlédnout.

Budete fotku sdílet na sociálních sítích? Nezapomeňte přidat #zlinzije!

Top