Sobota 29. 6.

WORKSHOPY A DÍLNY

prezentace komunit

10 – 19 hodin, park Komenského

Akrobatická jóga
Aerial Silk, vzdušný tanec nebo-li závěsná akrobacie na šálách, je nádherná kombinace tance, vzdušné akrobacie a flexibility. Pochází z cirkusových manéží a nyní se stává oblíbeným a náročným sportem pro všechny milovníky akrobacie ve vzduchu.
Autorské šperky Mikrosvěty
Prodej designových šperků s výtvarnou dílničkou pro děti.
Bezobaláč
Ve stánku spolku Komunitky v Bezobaláči Zlín, který provozuje bezobalovou prodejnu, na vás bude čekat plno dobrot, přírodní kosmetika a zero waste produkty.
Vlastní krabičky či pytlíčky jsou vítané, máme však připraveny i papírové pytlíky.
U stánku bude probíhat i dílnička, kde se bude tvořit z papíru z pytlů a jiných materiálů. Zastavte se za námi načerpat inspiraci, jak na udržitelný běžný život.
Těšíme na super atmosféru a hezky prožitý den.
Divadlo Scéna
Divadlo Scéna Zlín, specialista na zábavu. Zažijte pohádkovou sobotu.
Pohádkové postavy z našich představení v parku Komenského budou
rošťačit s dětmi. Přijďte s námi zažít neopakovatelný den. Den plný
humoru, veselí a pohádkových zážitků.
Fatra - nafukovací zvířátka a míče
Zábava pro nejmenší děti v parku Komenského po všechny tři festivalové dny s nafukovacími hračkami české firmy Fatra.
Aerobik Klub Zlín a Mimicvíčo
Ukázka tréninku, dresů i vystoupení. Pro děti sensory play, opičí dráha a montessori hračky.

Aerobik Klub Zlín byl založen v roce 2009 a specializuje se na trénování GYMNASTICKÉHO AEROBIKU, DANCE. Tento Klub je umístěn pod organizací FIG (federace, která jako jediná může do budoucna začlenit sportovní aerobik mezi olympijské sporty, kde výhradním partnerem je v ČR Česká gymnastická federace.

Můžete se těšit na ukázku tréninků našich dětí, ukázku dresu, závodních sestav. A v 11 a 16 hodin na vystoupení.

Cvičení rodičů s dětmi „Mimicvíčo“. Skladba lekcí cvičení je přizpůsobena tak, aby děti postupně získávaly nové dovednosti, následně je zdokonalovaly a přidávaly další. Pomůcky a pohybové aktivity v hodinách různě obměňujeme, aby pohyb byl při cvičení pro děti hlavně zábavou a hrou. Každá hodina má pro děti zajímavý úvod s přivítáním a rozhýbáním celého těla. Součástí každé hodiny je opičí dráha, ve které je dětem k dispozici kvalitní vybavení, ať už se jedná o trampolíny, žebřiny, barevné a měkké cvičební prvky. Na závěr čeká na všechny zábava v podobě her, bublinek a rozloučení.

Můžete se těšit na ukázku sensory play, opičí dráhy, montessori hračky a různé vzdělávací hračky.

Hravé ruce
Ve stánku Hravé ruce budeme tvořit barevné náramky z korálků a přívěšky na batoh či tašku.
Na prázdniny se vydáme s loďkou ozdobenou samolepkami a kamínky.
Hudební škola YAMAHA
Skupinové hudební workshopy pro děti z MŠ a děti z prvního stupně ZŠ pod vedením zkušených lektorek, hudební interaktivní lekce pro rodiče s dětmi již od 1 roku (programy Robátka a První krůčky k hudbě), možnost vyzkoušení mnoha hudebních nástrojů jako klávesy, bicí, kytara a rytmické nástroje.
Hvězdárna Valašské Meziříčí
Denní pozorování Slunce vč. odborného výkladu – 2 dalekohledy (v případě příznivého počasí i večerní pozorování). Nafukovací 5 m vysoký model rakety Ariane 6 a dva 5 m široké nafukovací podsvětlené modely Slunce a Země.

Zážitky s Hvězdárnou Valašské Meziříčí v parku Komenského od 11 až do 23 hodin.

Charita Zlín
Prezentace Charity Zlín. Výroba originálních buttonků pro děti i dospělé. Vybraná částka poputuje v plné výši na některou z námi spravovaných veřejných sbírek.
Inspirace Zlín
Inspirace Zlín z. s. připraví altán plný dřevěných a designových stavebnic. Rodiče s dětmi se mohou těšit na české dřevěné stavebnice a designové stavebnice zahraničních výrobců. Kombinace her bude připravena tak, že
zaujme menší děti, ale klidně i hravé dospělé. Většina her budou novinky, které v posledních dnech přibyly do putovního Festivalu IQ Play.
Jazyková škola Lingua - výukový program s TEDDY EDDIE
Jazyková škola LINGUA Zlín vás zve na program s TEDDY EDDIE! (11.00, 13.30, 15.30 a 17.00)

Přijďte za naším medvídkem Eddiem do parku Komenského!
Na co se můžete těšit?

  •  Zábavné aktivity: pro předškoláky i menší děti máme připravené krátké aktivity s angličtinou
  • Setkání s medvídkem Teddy Eddie:  V 11.00, 13.30, 15.30 a 17.00 se s ním můžete pozdravit, vyfotit a užít si zábavu. Pozor – mluví jen anglicky!
  • Omalovánky a písničky: Vybarvěte si omalovánky, naučte se novou písničku a zahrajte si pexeso o drobné ceny.

Přijďte se přesvědčit sami a zažijte zábavu s angličtinou!

Teddy Eddie je metoda výuky angličtiny pro děti, která je založena na zábavě, učení se nápodobou jako v mateřském jazyce. Díky hravým aktivitám a poutavým materiálům se děti s angličtinou seznamují přirozeně a s radostí.


A pokud budete chtít o výuce angličtiny pro nejmenší vědět více, budeme vám po celou dobu k dispozici!

Knihomilové
Dobročinný bazar knih. Přijďte si vybrat staronovou knihu do své knihovny a podpořte dobrou věc. Z každé zakoupené knížky půjde 20 Kč na pomoc potřebným.
Lesní komunitní škola Sýkorka
Lesní komunitní škola Sýkorka vznikla v roce 2018 z nadšení a touhy několika rodin umožnit dětem radostný rozvoj v přírodě. Znalosti si předáváme co nejvíce prakticky v projektech či exkurzích. Rádi Vás na našem stanovišti zasvětíme do lesní pedagogiky a provedeme Vás našimi skvělými metodami učení a poznání.
Malované světy
Zveme všechny malé milovníky zvířátek do naší dílničky ve stánku “Malované světy”. Vaše děti se na okamžik stanou farmáři a mohou nakrmit zvířátko, které si sami vytvoří! Jednoduchou a rychlou výrobu zvládnou s pomocí rodičů i malé děti. Dále si s dětmi můžete vyzkoušet hraní na našich látkových podložkách. Chybět nebude ani koutek se smyslohraním. Těšíme se na Vás. Malované světy ze Zlína jsou barevné látky s obrázky, na kterých si děti mohou hrát. Každá je navržena tak, aby představovala jedinečný pohádkový herní svět, který přemění dětskou hru v dobrodružství. Děti si tak nebudou hrát na zemi nebo stole, ale budou ponořeny do lákavých scenérií. To jim umožní plně se vžít do hry a příběhu, který si samy vytvářejí. Navštivte náš herní koutek a vyzkoušejte si látkové podložky na vlastní kůži.
Mateřské centrum Mateřídoušek
Mateřské centrum Mateřídoušek nabídne náhled do světa nošení dětí. V rámci jejich aktivity nazvané Neseme se (s) Živým Zlínem, si velcí i malí budou moci vyzkoušet nosící pomůcky, poradit se ohledně výběru vhodného nosítka, naučit se vázat do šátku.

Připravena bude také dílnička s tvořením pro rodiny s dětmi na téma Rodina a domov.

Tým Mateřídoušku doplní také duly, se kterými bude možnost povídat si o těhotenství, porodu, i o tom, co přijde po něm.

Městská policie Zlín
Ve stánku prevence kriminality budou strážníci poskytovat informace a užitečné rady týkající se bezpečného pohybu dětí, chodců a cyklistů v silničním provozu. Dále se strážníci zaměří na osobní bezpečnost dětí během letních prázdnin.

V 10.30 si strážníci Městské policie Zlín připravili komentované ukázky kynologického výcviku. Diváci uvidí, jak služební pes odrazí opakovaný útok agresivního pachatele. Součástí ukázek bude také vyhledání ukrytého pachatele, dále jeho zadržení při pokusu o útěk a zadržení ozbrojeného pachatele, který napadne psovoda.

Moje Dílna

Jsme výtvarná a keramická dílna ve Zlíně. Pořádáme kurzy pro děti, dospělé i seniory.
Navštivte náš festivalový stan. Budete si u nás moci vyrobit:
  • Květinové čelenky pro malé i velké víly.
  • Čelenky s tykadly, které z vás vyčarují mimozemské potvůrky.
  • Dětské letní sluneční brýle zdobené veselými korálky.
  • Drobnou bižuterii s tématem Živého Zlína.
Těšíme se na vás!
Kreativní tým Mojí dílny.

Nemocnice Tomáše Bati
Poznejte, jak funguje a co všechno umí lidská krev! Ve stanu Dárců krve vám zdravotní sestřičky z Krajské nemocnice T. Bati odhalí tajemství této životně důležité tekutiny. Ponořte se do řady aktivit, které vám zábavnou formou přiblíží funkce krve i její důležitost pro lidský organismus nebo si nechte na místě zdarma provést orientační test vaší krevní skupiny a dozvíte se, co pro vás tato informace znamená.
Nová Akropolis
Zastavte se na stánku Nové Akropolis! Připravili jsme si pro vás pestrou nabídku zábavných a nevšedních aktivit:

– Zatočte si kolem filozofů a získejte od jednoho z nich radu a inspiraci v podobě citátu.

– Máte rádi umění? Pusťte se do malování reprodukcí archeologických nálezů ze starověkého Egypta. I na nejmenší umělce jsme mysleli: více než egyptské reliéfy je možná osloví motivy zvířátek nebo dopravních prostředků.

– Pro dospělé máme připravenou divadelně taneční dílnu (např. výuka kruhového tance).

Byl by z vás skvělý stoik? Jste duší platonik? Řídíte se zásadami buddhismu či konfucianismu, aniž byste o tom možná věděli? Vyplňte zábavný kvíz a zjistěte, ke které filozofické škole máte svým životním postojem nejblíže.

– Věnujeme se filozofii, kultuře a dobrovolnictví. Jak? Kde? Proč? Přijďte si popovídat a seznámit se s námi i s naší činností.

Orianadance Zlín
Vystoupení v parku Komenského: 12.00, 14.30

Taneční škola, která již spoustu let působí v oblasti výuky různých tanečních stylů a fúzí.
Její svěřenkyně od 4-67 let vysoutěžily, již více než 60 titulů. Ale hlavní snaha je podpořit zdravý pohyb, zdravé návyky, nová přátelství a dosáhnout vítězství nad sama sebou.
V sobotu i v neděli si můžou malí i větší návštěvníci vyzkoušet taneční rekvizity, lekce různého zaměření a shlédnout také několik tanečních vystoupení.

ReTrace (výtvarná dílna)
Zdarma si děti budou moci vyrobit zápich do květináče.
Dále si budou moci nadizajnovat zakoupenou kapsičku z PVC banneru ušitého ze Zlínských akcí. K dispozici budou dekorační fixy a samolepky, které budeme vyřezávat na plotru.
Ruce v akci (výtvarná dílna)
S tvořivou dílničkou Ruce v akci se potkáme od pátku až do neděle.
Můžete se těšit na tvoření pohádkové, ze světa dinosaurů i strašidel.
Po celou dobu akce nebude chybět třpytivé tetování a airbruch.
Sahadža joga
Na našem stanovišti se zážitkovou a kreativní formou děti i dospělí dozví i prakticky vyzkouší způsoby, jak lze získat a dále si udržet vlastní soustředěnost – rovnováhu, zklidnění pozornosti a uvolnění se od různých nepříznivých vlivů dnešní doby na člověka.
Zkušení lektoři pomohou ukázat i poradit, jak lze být každý den v přirozeném dobrém a vyrovnaném stavu, aniž by se muselo za to platit = být v osobním životě zdraví a veselí.
Skauti (Skautský institut ve Zlíně)
“Záleží na každém, co pro lepší svět udělá. Skauting se snaží z dětí a mladých lidí vychovat dospělé, kteří mají pevné hodnotové zakotvení, znají své místo ve společnosti, dokážou najít uplatnění, které je bude naplňovat, a budou aktivně vstupovat do společenského dění. A tím měnit svět.”
Tetování hennou
Můj stánek nabízí tetování hennou bohatými vzory, které osloví jak děti, jak i dospělé. Tetuji pouze přírodními materiály, které jsou tetované a nikdy nezpůsobili alergickou reakci.
Trampolínky (Živý Zlín)
Přijďte si zacvičit s Živým Zlínem. Skákací trampolínky, soutěže pro děti, opičí dráha, a další pohybové aktivity na Vás budou čekat v parku Komenského od pátku do neděle.
Včelaření
Prezentace včelaření bude prezentována prostřednictvím pozorovacího úlu ve kterém budou živé včely, dále několika banery o včelařství.
Von Macenau, z. s.
Jsme spolek vojenské historie, který oficiálně vznikl v roce 2018 zapsáním do rejstříku u Krajského soudu v Brně a zabýváme se dobou Rakousko-Uherské monarchie, rekonstrukcí bitev První světové a Třicetileté války. Každoročně se účastníme mnoha historických akcí v Čechách, ale i v zahraničí (Slovenské, Polsko). Dobové vojenské uniformy, zbraně, vojenské ležení i polní kuchyně, to je jen malý výčet souboru ukázek, kterými návštěvníky vtáhneme do doby 15. nebo počátku 20. století.
Za sklem, o.s.
Prezentace organizace a prodejní stánek s keramickými, šitými a korálkovými výrobky, a také ukázka smyslových pomůcek a aktivity pro děti.
Zlínská šermířská společnost
Zlínská šermířská společnost návštěvníkům v první části vystoupení předvede výcvik žoldnéřského vojska tzv. landsknechtů (1. čtvrtina 16. století) s dlouhými tyčovými zbraněmi podle tradice vojenských uskupení z oblasti tehdejší Svaté říše římské (dnešní Německo). Ve druhé části budete mít možnost vidět ukázky scénického šermu s replikami skutečných zbraní z 15. a 16. století jako je dlouhý meč, tesák a pukléř nebo italská spada. Po vystoupení budou mít zájemci (děti i dospělí) možnost zkusit si na vlastní kůži výcvik ve formaci a zblízka si prohlédnout zbraně, které utvářely pozdně středověké a raně novověké dějiny střední Evropy.

PROGRAM:

13.00 – 13.30 – výcvik žoldnéřského vojska tzv. landsknechtů (1. čtvrtina 16. století) s dlouhými tyčovými zbraněmi podle tradice vojenských uskupení z oblasti tehdejší Svaté říše římské (dnešní Německo)

13.30 – 15.00 – průvod šermířů parkem

15.00 – 15.30 – ukázky scénického šermu s replikami skutečných zbraní z 15. a 16. století jako je dlouhý meč, tesák a pukléř nebo italská spada

TĚŠÍME SE NA VÁS V PARKU KOMENSKÉHO!

Top