PRAKTICKÉ INFORMACE

VSTUPNÉ

I letos zůstává vstup na celý program festivalu volný. Pokud se vám akce líbí a chcete ji finančně podpořit, abychom ji v podobné kvalitě a rozsahu mohli zachovat i do dalších let, navštivte stánek Živého Zlína a kupte si festivalový merch. Nabídka je letos opravdu pestrá - trička, kožené náramky a klíčenky, recy kelímky a mnoho dalšího. Těšíme se na vaši návštěvu.

DOPRAVA

Letošní ročník festivalu Zlín žije se musí vypořádat s několika dopravními komplikacemi (stavební práce na ul. Osvoboditelů, uzavírka ul. Sadová, Hradská a Vavrečkova), proto doporučujeme využívat především prostředky hromadné dopravy. Pro přespolní je krajské město dobře dostupné i vlakem nebo autobusem. Upozorňujeme, že pro veřejnost jsou letos mimo provoz tato velká parkoviště v centru města - ul. Sadová a Hradská, naproti zámku na ul. Gahurova a pod kostelem naproti Mětského divadla Zlín! Pokud to nejde jinak a musíte se do Zlína autem vypravit, doporučujeme parkování na ul. Březnická, u Obchodního domu, pod Velkým kinem nebo podzemní parkoviště ve Zlatém jablku nebo v Kongresovém centru (vše pár minut chůze do centra festivalového dění).

TOALETY

I v tomto ohledu myslíme na vaše pohodlí. Toalety budou k dispozici na všech scénách. V parčíku Pod Lípou najdete mobilní WC kabiny, v Parku Komenského komfortní WC přívěs s tekoucí vodou, veřejné WC v budově 204 a v zázemí parku (zpoplatněno), u zámku jsou vám k dispozici mobilní WC kabiny a zrekonstruované veřejné WC na ul. Soudní (zpoplatněno). Veřejné WC na nám. Míru bude po dobu festivalu uzavřeno kvůli rekonstrukci!

FESTIVALOVÉ LIMITKY

Chcete festivalové triko, náramek nebo nějakou jinou drobnost na památku? Mrkněte se do stánku Živého Zlína. Během festivalu se na vaši návštěvu budou těšit rovnou dva - v Parku Komenského a na Tržišti Pod Kaštany, hned u zastávky MHD nám. Míru. Ale stavte se co nejdřív! Ode všeho bude jen limitovaný počet kusů!

CO KDE OCHUTNAT?

Hlavní hvězdou festivalu Zlín žije je samotný Zlín a lidé v něm. Řada místních gastro podniků se do festivalu aktivně zapojuje a připravuje pro vás speciální festivalové menu. Sledujte sociální sítě Živého Zlína! Kromě toho do Zlína přivezeme foodtrucky a stánky s dobrotami, které v ulicích nepotkáte každý den. Například v Parku Komenského se těšte na mexickou kuchyni, v parčíku Pod Lípou si k pivu můžete dát něco dobrého z grilu a k zámku zveme mlsouny - přijede sweet truck! A protože začínají prázdniny, zmrzlina a letní drinky na každém kroku jsou samozřejmostí!

PIVO A FESTIVALOVÉ KELÍMKY

Letos pro vás máme novinku! Ve stánku Živého Zlína (Tržiště Pod Kaštany a Park Komenského) si můžete koupit na památku barevný festivalový kelímek. V každém beer pointu vám do něho rádi natočí sodovku i pivo. Zbývá už se jen rozhodnut, které pivo letos ochutnáte? Vyhraje to u vás Zlínský švec, Pivovar Topolná nebo Jarošov? Nebo vsadíte raději na jistotu a dáte si klasiku Radegast? Garantujeme, že cena piva ve festivalových stáncích nepřesáhne 55Kč. Upozorňujeme, že kelímky letos z kapacitních důvodů nebudou vratné a v prodeji budou jen jako merch!

CO S SEBOU?

Na Zlín žije vezměte hlavně rodinu, přátele a klidně i svého psa (kvůli bezpečnosti a velkému počtu lidí raději na vodítku a s náhubkem v Parku Komenského je nutné dodržovat návštěvní řád parku, v němž je pohyb psů omezen pouze na chodníky). Pokud si chcete udělat festivalový piknik, tak snad jen deku, pokud dáváte přednost povalování před klasickým posezením nebo lehátkem. Rozhodně mobil na fotky a na selfíčka! Fotit bude co! A taky opalovací krém a sluneční brýle - začínají přece prázdniny!

FESTIVAL BEZ BARIÉR

Velký pouliční festival Zlín žije je bezbariérový.

ČISTÝ FESTIVAL

V areálu festivalu Zlín žije najdete díky spolupráci s platformou Čistý festival barevné koše, do kterých můžete třídit plast, papír a směsný odpad. Prosíme, pomozte nám udržovat i po dobu konání tak velké akce naše město čisté! Jak správně třídit poradí brigádníci v triku Čistého festivalu a informační tiskoviny. Děkujeme!

FOCENÍ

V rámci příprav festivalu Zlín žije jsme si pohráli s veřejným prostorem. Hrajte si i vy! Vaší pozornosti doporučujeme hlavně fotostěnu s Emilem Zátopkem, kterou pronás nakreslil street artista ProroK (na Tržišti Pod Kaštany) a originální Pouliční galerii z plechových barelů, které si vzali na jedno odpoledne do parády umělci všech žánrů z regionu (na Tržišti Pod Kaštany). Vizuálním magnetem bude velká barevná Včil out zóna v Parku Komenského, která bude zářit na dálku i v noci. Nezapomeňte se svými úlovky pochlubit na sociálních sítích! #zlinzije

ZTRÁTY A NÁLEZY

Našli jste během festivalu ztracenou hračku, mikinu nebo mobil? Nebo naopak něco od návštěvy festivalu postrádáte? Vynasnažíme se, aby se ztracené věci vrátily k původním majitelům. Ztráty a nálezy nám hlaste v kanceláři Živého Zlína na zámku.

MÁTE NÁPADY NEBO PŘIPOMÍNKY?

Festival Zlín žije organizuje Živý Zlín - kulturní a kreativní centrum, příspěvková ogzanizace města Zlín. Financován je z městského rozpočtu. Líbilo se vám něco? Něco naopak ne? Chtěli byste se v příštím roce zapojit? Jakákoliv zpětná vazba je pro nás důležitá a inspirativní. Napište nám - info@kulturazlin.cz. Děkujeme!

Návštěvní řád festivalu Zlín žije 2024 najdete zde: Návštěvní řád

Mapa festivalu

Nenašli jste odpověď na to, co Vás zajímá?
Napište nám!

Top